Můj druhý život

8. února 2016 v 17:54 | Vall |  Knihy

Autor: Christiane F.
Název: Můj druhý život
Rok vydání: 2014
Počet stran: 296

O čem knížka je: Osud Christiane F. znají miliony čtenářů po celém světě. Vyrůstali s drásavou výpovědí třináctileté německé narkomanky o pekle závislosti na heroinu a prostituci. Kniha My děti ze stanice ZOO a stejnojmenný film z ní udělaly celebritu a změnily zásadně její život. Po pětatřiceti letech se Christiane Felscherinow nechala přesvědčit novinářkou Sonjou Vukovic, aby vyprávěla, co bylo potom. Procházíme spolu s Christiane jejím bojem se závislostí na drogách, pobytem ve vězení, ale také setkáními s legendami amerického rocku a evropské literatury, šťastnými roky v Řecku a největším darem - narozením syna Philippa.
Jaký je dnes život Christiane F. Jakou cenu zaplatila za životní selhání i mediální slávu? Sama říká: "Třicet pět let, a ještě jsem neumřela. Koho by kdy napadlo, že se dožiju jednapadesáti let?

Úryvek: Dny uplývaly a nic nového se nedělo, každý pokus končil neúspěchem - čekali jsme jen na jednu věc: až nám dojdou peníze. Tehdy jsem se rozhodla: musím přivést peníze. Musím se vrátit. S těžkým srdcem jsem nechala Phillipa s Beckermannem a odjela do Berlína. Šest hodin tam, šest hodin zpátky a mezitím skok do banky. Vrátila jsem se do Amsterdamu s třemi tisíci euro. Ale byly to moje poslední rezervy, zbytek svých úspor jsem měla na termínovaných vkladech. Trvalo by týdny, než bych se k nim dostala.
Schovala jsem te´d peníze do kalhotek a spala jsem stočená do klubíčka. V pozici nenarozeného dítěte, aby mi Beckermann nemohl ukrást, co mi zbývalo. Nevím, jak to udělal, že to přesto dokázal, ale je fakt, že jsem v tu dobu nebyla úplně při smyslech: měla jsem v hlavě temno z nedostatku metadonu a byla jsem tak zoufalá, že jsem večer několikrát musela odjet do Amsterdamu, abych si dala pár ginů s tonikem a koupila si trochu trávy a hašiše. Bez toho bych tu situaci nikdy nezvládla.

Hodnocení knihy: 8,5 (85%)
Když jsem na internetu našla, že Christiane vydala další knížku, o svém životě, tak jsem si ji chtěla strašně přečíst. Zajímalo mne, jak dopadla a co se v jejím životě stalo.
Knížka mě bavila, ale více se mi líbila My děti ze stanice ZOO. V knize byly zase fotky, což mě potěšilo. Fotky se mi líbily.
Líbilo se mi, jak Christiane popisovala svůj život. Některé části mě trochu nudily, jiné mě ale hodně bavily a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Nejvíce mě bavily části z věznice.
Knížku jsem četla déle, než My děti ze stanice ZOO - ta mě bavila víc.
Jsem ale ráda, že Christiane vydala knížku, kde popisovala, co se dělo v jejím životě.
Obálka knížky se mi líbí. Je obyčejná, černobílá. Není špatná :)
Kdyby někdy Christiane ještě vydala knížku, určítě bych si ji přečetla.
Doporučila bych ji každému, co četl My děti ze stanice ZOO a chce vědět, jak Christiane dopadla :)


Zaujala vás knížka? :)
Četli už jste knížku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik! 100% (358)

Komentáře

1 Ooomarie Ooomarie | Web | 8. února 2016 v 19:36 | Reagovat

O knížce jsem neslyšela, a ani mě moc nezaujala, ale strašně se mi líbí to, jak jsi napsala tvoje hodnocení knížky :)

2 Tery33 Tery33 | Web | 9. února 2016 v 0:24 | Reagovat

Knížku neznám. Nevím jestli bych si jí přečetla :/

3 Simix Simix | Web | 11. února 2016 v 20:53 | Reagovat

Nevím, zda to znám nebo jsem o tom slyšela. Nic moc mi to ale neříká. Viděla jsem plno filmů, co se drog týče, ale nečetla jsem v tomto tématu knihy. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama