Hvězdy nám nepřály

2. listopadu 2015 v 12:00 | Vall |  Knihy

Autor: John Green
Název: Hvězdy nám nepřály
Rok vydání: 2012
Počet stran: 240

O čem knížka je: Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná.
Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.
Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá

Úryvek: Když jsem o hodinu později otevřela e-mail, zjistila jsem, že houpačka má spoustu nápadníků. Nakonec jsem vybrala člověka jménem Daniel Alvarez, který přiložil fotku svých tří dětí,jak hrají počítačové hry a napsal: Potřebuju je dostat na vzduch. Poslala jsem mu e-mail, že si pro houpačku může přijet, kdy se mu to bude hodit.
Augustus se mě zeptal, jestli s ním chci jet na podpůrnou skupinu, ale já jsem byla po tom rušném dni boje s rakovinou tak unavená, že jsem odmítla. Seděli jsme na gauči a on se začal zvedat, že půjde, ale pak padl zpátky a dal mi pusu na tvář.
,,Auguste!'' pokárala jsem ho
,,Ta byla jen kamarádská,'' hájil se. Znova se zvedl, tentokrát doopravdy, potom udělal dva kroky směrem k mámě a řekl: ,,Bylo mi potěšením jako vždycky.'' Máma rozevřela náruč a obejmula ho a on jí dal pusu na tvář. Pak se otočil na mě: ,,Vidíš?''
Šla jsem si lehnout hned po večeři a BiPAP přehlušil všechno, co se dělo kolem mého pokoje.
Houpačku už jsem nikdy neviděla.

Hodnocení knihy: 7,5 (75%)
Hvězdy nám nepřály jako knížku jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho. Chtěla jsem si první přečíst knížku a potom až se podívat na film. Na knížku jsem ale čekala půl roku, tak jsem se na film podívala dříve.
Když jsem knížku četla, ani mě moc nebavila. Byla sice hezky napsaná, to jo, ale jak jsem viděla film, věděla jsem jak to všechno skončí, co se tam děje apod.
U filmu jsem brečela, zato u knížky ne. U knížky jsem si vybavovala film, který se mi docela líbil.
Podle mě knížka ani film nejsou špatní. Je má chyba, že jsem koukala dříve na film a pak až četla knížku.
Jinak obálka knížky se mi celkem líbí, podle mě knížky od Greena nemají vůbec špatné obálky.

Zaujala vás knížka? :)
Četli už jste knížku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 2. listopadu 2015 v 12:27 | Reagovat

Zatím jsem ji ještě nečetla, ale už jsem viděla film. U filmu jsem taky bulela jak želva, ono je to asi tím, že to má člověk před sebou víc než v té knížce, ty smutné scény jsou potom takové živější... Ale nevím, jestli se do čtení pustím, když ty bys taky doporučovala spíš nejdřív číst a potom koukat, budu si to muset ještě rozmyslet. :)

2 Monica. Monica. | Web | 2. listopadu 2015 v 16:21 | Reagovat

Mě vůbec neuchvátila. Ba se mi dokonce vůbec nelíbila, prostě mi nepřišla zajímavá. Možná i proto, že jsem nejdřív viděla film... ale i ten mi nepřišel nic moc. A přitom ostatní Greenovy knížky se mi líbí, mno :D

3 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 2. listopadu 2015 v 16:25 | Reagovat

Dříve jsem si tuto knihu chtěla moc přečíst, dneska už po ní tolik netoužím :-)

4 Simix Simix | Web | 3. listopadu 2015 v 18:53 | Reagovat

Knížku jsem nečetla, viděla jsem film... ráda byh si přečetla i knihu :)
Je smutné, když mají rakovinu už děti...
Je to takové romantické, hezké i nehezké... prostě smutné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama