Pošeptej po větru

29. srpna 2015 v 13:00 | Vall |  Knihy

Autor: Lenka Lanczová
Název: Pošeptej po větru
Rok vydání: 2009
Počet stran: 302

O čem knížka je: Být krásná a mít za sebou úspěchy v modelingu je snem (i důvodem závisti) mnoha dívek. Sympatická Monika Váchová prožila svých pár minut slávy a zároveň nebyla ušetřena temnější strany úspěchu, a tak je ráda, že poté, co se s rozvedenou maminkou přestěhovaly do vesničky Blažejov, může chodit do normální školy, mít kamarádky, prožívat běžné radosti a starosti studentského života - a samozřejmě především lásky, na které jí do té doby nezbýval čas.
Všechno by ale mohlo být mnohem jednodušší, kdyby se nepustila do nebezpečné hry s city - a kdyby v pasti, co z pomsty nalíčila na frajera Mikuláše, neuvízla sama. Otěhotnět s klukem, který se líbí tolika dalším a věrnost mu moc neříká , rozhodně není to, co plánovala! Monika se ocitá v nezáviděníhodné životní situaci. Musí se rozhodnout, jak dál.Ale která volba je ta pravá? A existuje vůbec ideální řešení?

Úryvek: ,,Ne, tohle od tebe opravdu nečekám,'' řeknu tiše.
,,Pochop,'' domlouvá mi a rukou mi setře slzy. ,,Takhle žít nemůžu. A ani nechci. A tebe do toho nechci zatahovat už teprve. Moniko, nejsem Hrdej Budžes ani Toník z Any proletářky, abych odmítal tátovu pomoc, když mi ji nabízí. Chci dělat práva a teď už mám reálnou šanci se tím právníkem stát, tak to přece nezahodím.
,,Za pět let nejdřív,'' podotknu věcně.
,,Pokud to dobře půjde,'' pousměje se. ,,Může to trvat dýl... Nebo taky mě za rok vyhodí a je vymalováno, nakonec mě lopata třeba nemine.''
,,Pět let...''
,,Pochop mě. Nehledě na fakt, že plat právníka je potom někde úplně jinde než dělníka. Dělníka s maturitou. Nemůžu a ani nechci ti nabídnout život ze sociálních dávek.''
Je to poprvé, co spolu mluvíme o budnoucnosti. Ne naší společné, v tu jsem nedoufala, protože to, co mi tehdy pošeptal do vlasů, když se přibelhal na pokraji sil chvíli po havárce před náš dům, jsem za bernou minci nebrala. Miluju tě. A jestli budeš chtít, tak si tě klidně vezmu...

Hodnocení knihy: 7 (70%)
Třetí díl ze série Šeptej... se mi líbil méně, než druhý (recenze ZDE!). Nelíbil se mi konec, přišlo mi, že autorka poslední díl neukončila pořádně. Zůstal otevřený a nelíbil se mi vůbec.
Také mě celkem štvala Jana, Neža a pan Krejza. Jana se podle mě nezachovala nejlépe a nepochopila jsem, proč se k Martinovi vracela, to jak se k ní choval bylo strašný. Neža se chovala opravdu jako hysterka, ale tak lidi se scházejí a zase rozcházejí, ne? A pan Krejza... chápu, že mu to s manželkou moc neklapalo, ale opravdu ji musel podvádět? Chudák paní Krejzová... Já nevěry nesnáším, takže proto mě štval, jinak byl ale moc hodný a ochotný.
Obálka se mi jinak ani moc nelíbí. Na obálce druhého dílu byl muž hnědovlasý a na této obálce je blonďatý, přitom v knížce se psalo, že má hnědé/černé vlasy.
Jsem ale moc ráda, že jsem si přečetla dva díly z této série, možná se k nim někdy vrátím, protože mě celkem bavily.
Knížka je podle mě dobrá pro jakoukoli věkovou kategorii, ale nemusí všechny bavit, to je pravda :)

Zaujala vás knížka? :)
Četli už jste knížku?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik! 100% (358)

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 29. srpna 2015 v 21:26 | Reagovat

~Čaué~
Taky bych si zase ráda něco přečetla od této spisovatelky :) Toto neznám :)
Tato kniha nezní špatně.
Příběh o pěkné holce, která očividně naletěla nějakému frájovi ...
Někdy mě štve, když v příběhu je někdo hnědovlasý a na obálce blond... a tak.
Hezká recenze :)

2 Klár - 14let. Klár - 14let. | Web | 29. srpna 2015 v 23:45 | Reagovat

Už jsem byla v knihovně a ty knihy o kterých jsi tu psala jsem si rezervovala, tak se těším na ně.

Další knížka do dalšího čtení? Čteš samé zajímavé knížky, které mě docela dost zaujmuli:D:)

Pěkně napsaná recenze:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama